Młoda kobieta u kosmetyczki

Nastolatki dopiero swoją kobiecość odkrywają. Dlatego w młodym wieku nie wiedzą jeszcze dokładnie, czego ich skóra potrzebuje, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja. Zwłaszcza, że w okresie dojrzewania często borykają się z licznymi problemami z cerą. Zazwyczaj próbują sobie z nimi poradzić samodzielnie. Czy jednak słusznie?

Choć w Polsce gabinety kosmetyczne od niedawna oferują usługi specjalnie dla nastolatek, to jednak miejsc tych ciągle przybywa. Jest na nie zapotrzebowanie, zwłaszcza, że dobry wygląd stał się ostatnio czymś w rodzaju obowiązku (i to nie tylko jeżeli chodzi o kontakty z rówieśnikami).

Na jakie zabiegi decydują się zazwyczaj nastolatki? Przede wszystkim ich problemem jest nadmierna produkcja łoju przez skórę, oraz trądzik. Dlatego zabiegi oczyszczające skórę cieszą się dużym powodzeniem. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • peeling kawitacyjny – wykonywany przy pomocy ultradźwiękowych wibracji; dzięki temu zabiegowi skóra zostaje oczyszczona, złuszczona, sebum zalegające w porach usunięte. Zmniejsza się również skłonność do przetłuszczania, a wszelkie preparaty aplikowane po zabiegu na cerę lepiej się wchłaniają. Peeling ten jest wskazany zarówno przy trądziku jak i przy skórze suchej i zrogowaciałej; Koszt zabiegu waha się w granicach 60 – 90 złotych w zależności od obszaru;
  • zabieg oczyszczania – wykonywany przy pomocy peelingu (ziarnistego bądź enzymatycznego), maseczki rozmiękczającej naskórek oraz strumienia pary. Przy cerze tłustej pod koniec zalecane jest również ozonowanie – w celach bakteriobójczych, ceny oczyszczania są zróżnicowane, od 50 – 150 złotych;

Młode kobiety często korzystają również z zabiegów upiększających – takich jak regulacja brwi, henna, rozświetlanie twarzy za pomocą specjalnych maseczek. Część nastolatek (i studentek) woli jednak wykonywać tego typu czynności w domu, przy pomocy produktów kupionych w drogeriach. Przy braku problemów ze skórą wizyty w salonie wydają się bowiem być marnowaniem pieniędzy.

Dużym powodzeniem cieszy się za to depilacja laserowa, zwłaszcza okolic bikini. Tego rodzaju zabiegu nie sposób wykonać w domu i samodzielnie, a jego efekty są zadowalające i to na dłuższy czas. Podobnie zabieg usuwania blizn po trądziku ma liczne zwolenniczki. Ogólnie – młode kobiety decydują się na wizytę w gabinecie kosmetycznym wtedy, kiedy czują iż jest to konieczne. Nie udają się tam z błahymi problemami, lecz w stanie „konieczności”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *